*Ceník masáží a novinky

Novinka: Terapeutická TDP lampa – podpora regenerace a úlevy

Infračervené teplo z TDP lampy proniká do tkání, kde stimuluje mitochondrie – buněčné energetické továrny, čímž podporuje regeneraci, tvorbu kolagenu a přirozené regenerační procesy pro klouby a kůži.


Každý den čelíme stresu, únavě a napětí, které oslabují naše tělo i mysl. Pokud chceš znovu získat energii, sílu a zdraví , správná regenerace je klíčová. Proto jsem se rozhodl svým klientům nabídnout nejen masáže, ale i terapii, která jde do hloubky – TDP lampu.

TDP lampa je speciální zařízení využívající infračervené záření a minerální desku , která obsahuje 33 druhů minerálů . Po zahřátí na 280 °C vyzařuje bioelektromagnetické vlny, které dodává prohřátí tkání, krevního oběhu a přirozeným regeneračním procesům .

Co je TDP lampa?

Jak Vám může TDP lampa pomoci?

Pro koho je vhodná?


Oblasti k masírování: šíje, záda, nohy, chodidla, ruce, hrudník, břicho.


Terapie TDP + masáž

terapie lampou 20-30 min

350 Kč

Celková zdravotní masáž 

délka 45 min

650 Kč

Relaxační masáž (záda, šíje, dolní končetiny, ruce)

délka 60 min

800 Kč

Relaxační masáž (záda, šíje, dolní končetiny, ruce)

délka 90 min

1250

Sportovní masáž

délka 60 min

900 Kč

Baňkování

délka 30 min 

Pomáhá od chronických bolestí, bolestí hlavy, kožních onemocnění a dalších zdravotních problémech. 

450 Kč

Relaxační masáž s lávovými kameny

délka 60 min

900 Kč

Masáž zad

délka 30 min

450 Kč

Masáž nohou, chodidel

délka 30 min

450 Kč

Tejpování, lymfotaping 

Lymfotaping přináší žádaný a efektivní doplněk ke standardní léčbě otoků. 

od 150 Kč

Terapie TDP + masáž (AKCE)

délka 60 min

800 Kč


Mobilní masér

Služba mobilní masér je určena každému, kdo si chce vychutnat profesionální masáž v pohodlí svého domova. S masérem se vždy domluvíte jakou oblast nebo oblasti potřebujete promasírovat, podle toho se bude odvíjet délka masáže a její cena.

Cílem je, aby se člověk cítil dobře, což by mělo plynout z duševní, fyzické, okolní a sociální pohody

Délku masáže upravím podle Vašeho přání! *Ceny jsou uvedeny pro okres Náchod.


Dárkové poukazy

Jako dárek pro své blízké, přátele či zaměstnance můžete zakoupit dárkové poukazy. Hodnota poukazu nemusí být uplatněna najednou, lze ji čerpat libovolně podle vybraného typu masáže na vícekrát.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.

Co je wellness?

Jedná se o životný styl, kde převládá harmonie, vyrovnanost a spokojenost. Je opakem slova "illness" - onemocnění. Spousta lidí si přeje být v souladu sami se sebou, ale neví, jak na to. Wellness mu může pomoci v tom, že nastaví jeho vnější i vnitřní svět do klidu a pohody.

Jak si sám namasírovat záda

V tomto článku se dozvíte:

  • Co neopomenout a na co si dát pozor při domácí masáži
  • Jak masírovat záda ve dvou
  • Jak si namasírovat záda sám
  • Co dělat pro to, aby záda nebolela

Na bolest v zádech je od pradávna nejlepším lékem masáž. Příjemně vás uvolní a nastartuje regenerační procesy v těle. Vyrazit na ni můžete k masérovi, ale pokud vás zrovna zastaví třeba lockdown nebo jiný důvod, můžete si zkusit pomoci doma. Ideálně ve dvou, leccos však zvládnete i sami.

Zablokovaný krk prodýchejte

Na masáž zablokovaného krku je skutečně nejlepší profesionální masér.

Jestliže je ale tento problém v zárodku, dá se pořešit prodýcháním. V tomto případě může pomoci poslat maximální nádech až do klíčních kostí a na chvíli zadržet. Poté přesuňte dech do břicha a zase zpět. Následuje výdech. Zopakujte několikrát.

Pozor na spaní na břiše

Spaní na břiše a zablokovaný krk jdou ruku v ruce. Když totiž spíte na břiše, páteř nemá patřičnou oporu, navíc se v této pozici tělo všelijak kroutí. Proto raději v noci spěte na boku nebo na zádech.

Závěrem: Když se k šikovným prstům přidá olej a teplo, základ pro kvalitní masáž je na světě. Šíji a krk zvládnete doma i sami, s ostatními partiemi vám může pomoci partner. Když bude alespoň přibližně vědět, jak na to, přinejmenším vám pomůže uvolnit unavené tělo a poskytnout mu tak možnost k regeneraci.

Jak si sám namasírovat záda

Oblast šíje a krční páteře si snadno můžete namasírovat i sami.

V tomto případě je potřeba hnětením rozmasírovat trapézový sval, a to ve směru od krku až po ramena. Na hrboly a ztuhlá místa pak použijte krouživé pohyby. Masáž na každé straně vždy zakončete přejetím dlaní přes ramena po ruce dolů. Poté skloňte hlavu do předklonu a přejíždějte bříšky prstů od páteře směrem dolů.

Oleje jsou důležité


Masírovat můžete na sucho

Daleko efektivnějšího výsledku však dosáhnete s pomocí krému nebo oleje. Například při ajurvédské masáži se používají zastudena lisované oleje, nejčastěji pak olej sezamový, a to především v chladných měsících roku pro své zahřívací účinky. Nejenže působí antibakteriálně, ale navíc uvolňuje ztuhlé svaly a má blahodárný vliv na stav vaší pokožky.

Samotná masáž s pomocí olejů vám ale může přinést ještě víc. "Olejová masáž, pokud je prováděna pravidelně, zpomaluje proces stárnutí. Opakované masáže přinášejí větší mladistvost, vitalitu a radost ze života a zlepšují i plodnost," píší lékař David Frej a publicista Jiří Kuchař v knize Detoxikace léčivými oleji.

Ve dvou jde vše lépe

Při domácí masáži ve dvou zní první pravidlo pro laiky jasně:

Raději jemně, vyhněte se páteři a pozor dejte i na žebra - netlačte na ně. V opačném případě byste mohli svému partnerovi způsobit ještě větší problémy.


Teplo, teplo a zase teplo

K ajurvédským masážím se užívají výhradně teplé oleje.

Zahřívají se na teplotu vyšší, než je pokožka masírovaného. V opačném případě by se namísto požadovaného uvolnění, svaly stáhly a k uvolnění by tak nedošlo.

Následnou masáž můžete podpořit ještě tím, že se předem zahřejete například koupelí, zábalem v nahřátém ručníku nebo pobytem pod infračervenou lampou. Masáž je pak nejen příjemnější, ale také účinnější. Tělo poté rovněž lépe vstřebá léčivé látky z masážních mastí či olejů. Důležitá je ovšem i teplá místnost.

Jak masírovat


Masáž začněte dlouhými táhlými pohyby

Dlaněmi od hýždí směrem k hlavě, a to na obou stranách zad. Tento proces můžete několikrát zopakovat.

Pak se zaměřte na hýždě. U většiny lidí jsou nejvíce namáhanou částí, proto se vyplatí věnovat jim pozornost. Masáž hýždí má pozitivní vliv i na kyčle a křížovou oblast.

Na masáž sedací části tedy použijte spodní hranu dlaně či klouby prstů. Důkladně ji krouživými pohyby prohněťte.

Jemněji, pomocí prstů, pak můžete provést i masáž horní části hýždí podél okraje pánve.

Od hýždí poté pokračujte vzhůru k hlavě, a to buď krouživými pohyby pomocí hrany dlaně nebo vlnovkami. Pro důkladnější rozmasírování zatuhlých míst použijte palce a menší kroužky.

Jakmile se dostanete k šíji, přidejte k palcům ukazováček a hněťte trapézový sval od krku k ramenům.



Důležitá je prevence

Abyste se do problémů s krční páteří nejlépe vůbec nedostali, je potřeba myslet na prevenci.

Pokud tedy chcete této nepříjemné bolesti zamezit, držte se několika pravidel.

Cvičte

Alespoň pět minut denně. Cviků na páteř existuje celá řada a vždy je lepší udělat i něco málo než nic. Přečtěte si například, co radí fitness trenéři pro zdravá záda.

https://www.zdravazada.cz/jak-masirovat-zada/